Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Šv.Velykos

 Katik paminėjome vieną didžiausių ir gražiausių  švenčių metuose –  Šv.Velykas, tai didžiausia pavasario šventė, krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo. Šv.Velykos švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmos pilnaties pavasario lygiadienio. Nuo ankstyvaus ryto  globos namuose buvo juntamas šurmulys ir pasirengimo šventei nuotaika. Pirmiausia gyventojai suskato marginti kiaušinius, nes visi norėjo dalyvauti pirmą kartą surenktame gražiausio margučio rinkimuose. Šventės parengiamieji darbai iki pietų vyko grupėse, o po pietų prasidėjo tikrosios linksmybės.

 Šventę pradėjo skaitovė Onutė skaitydama eiles apie Velykas. Po to Velykų bobutės supažindino susirinkusius svečius su šv.Velykų papročiais ir tradicijomis. Vėliau klausėmės ansamblio,, Akordas“ dainų, šokome ančiukų šokį. Jau tradicija tapęs kiaušinių ridenimas, nebuvo pamirštas ir šįmet. Kiaušinis – nuo pagonybės laikų  simbolizuoja kosmosą, gyvybės atsiradimą, vaisingumą, suteikia nemažai gydomųjų galių. Tuo visi nuoširdžiai tikėdami stengiasi kuo aktyviau įsitraukti į kiaušinių ridenimą, manydami, kad ateinantys metai bus sėkmingi bei kupini sveikatos. O kaip žinia sveikatos mūsų gyventojams ir trūksta. Šventės metu ne tik buvo ridenami kiaušiniai, bet ir žaidžiami įvairūs žaidimai susiję su šv.Velykomis. Šventėje gyventojai galėjo pasidžiaugti ne tik kiaušinių paroda, bet ir gyvais naminiais gyvunėliais – triušiukais, ožiuku ir ėriuku. Aktyviausi šventės dalyviai, bei gražiausio margučio kunkurso nugalėtojai  buvo apdovanoti prizais. Per šventę nepamiršome ir grįžtančių paukštelių jiems  iškėlėme medžiuose naujus namelius. Šventę užbaigė visų laukiama diskoteka.

 

Parašykite komentarą