Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Joninės 2018

 Joninės – svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Ji švenčiama saulės solsticijos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metu. Tik trumpą akimirką ir tik vienoje vietoje pasaulyje Joninių naktį žydi paparčio žiedas, o tas, kuris suras, bus ir turtingas, ir visažinis, ir laimingas….

Šios šventės nepamiršome ir mes, lietingą birželio 25-iosios popietę Stonaičių socialinės globos namų salėje šventėme Jonines. Gausus gyventojų būrys rinkosi į salę, kas dalyvauti, kas stebėti šventės. Šventę pradėjo gyventoja Milda Kontutienė, ji supažindino su Joninių atsiradimo istorija. Ant scenos buvo pakviesti: Janina, Jonas ir Rasos. Vardinių proga ąžuolo vainikais juos pasveikinome ir įteikėme po simbolinę dovanėlę.Šventės metu kartu su varduvininkais žaidėme įvairiausius Joninių proga susijusius žaidimus. Žaidimuose dalyvavusiems gyventojams buvo įteiktos originalios dovanėlės. Šventei einant į pabaigą, visi buvo pakviesti šventę pratęsti smagioje diskotekoje.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą