Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Žolinės

 Rugpjūčio 15-oji, Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena, ir sykiu Žolinė – žalumos suvešėjimo apogėjaus ir derliaus brandos šventė. Taisyklių, kaip švęsti, nėra – tai priklauso nuo bendruomenės temperamento, vaizduotės ir papročių.

 Marijos Dangun Ėmimo šventė yra seniausia ir garbingiausia iš visų Dievo Motinos garbei skirtų švenčių. Lietuvoje ji vadinama Žoline, nes nuo seniausių krikščionybės laikų gyvuoja paprotys šią dieną Bažnyčioje šventinti laukų žoleles, gėles, augalus. Tikima, kad pašventintos gėlės apsaugo namus nuo perkūno, gaisro, piktųjų dvasių.Šią šventę visada paminime ir mes. Nuo pat ryto globos namuose jautėsi pasiruošimo šventei šurmulys, vieni ėjo rinkti žolynų puokštėms, kiti vėliau iš jų padedami užimtumo specialistei darė įvairiausias kompozicijas. Po pietų visi dalyvavome Šv.Mišiose, kurių metu  buvo pašventintos mūsų taip krupščiai padarytos puokštės.

 

Parašykite komentarą