Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Pasaulinė gyvūnų diena

 Kasmet, spalio mėnesio 4-ąją dieną Lietuva pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visus gyvūnus bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

 Spalio ketvirtą dieną globos namų gyventojų grupelė susiruošė į svečius pas socialinės darbuotojos Astos Urbanavičienės. Jos sodyboje galėjome pasidžiaugti įvairiausiais gyvūnais, paukščiais ir juos pamaitinti. Atvykus į svečius visų pirma pasitiko triukšmingai nusiteikę Anglijos nubijo ožkiukai ir Romanovų veislės avinas. Juos  kiekvienas gyventojas galėjo paglostyti, o kas norėjo ir pašerti duona. Vėliau aplankėme ilgaausius minkštus ir pūkuotus –  rex šinšilas, hyla, vokiečių drugelius ir kitų veislių triušiukus. Turėjome galimybę pamatyti ir ką tik atvestą triušiukų vadą. Pačiame kieme puikavosi gražuolė ožkytė, kurią galėjome patys ją pamelžti ir paragauti šilto ožkos pienelio. Šalia kūdros garsiai gageno didelis pulkas žąsų. Ten puikavosi ne tik žąsys, bet ir įvairiaspalvės muskusinės, Indijos bėgikės, kaimiškos ir mulardų  veislės antys.  Šalia jų išdidžiai stebėjo ir kalbino mus du dideli, balti kalakutai. Pievoje galėjome pasidžiaugti kaip išdykauja muskusinių ančiukų šeimynėlė. Aptvare išdidžiai vaikščiojo šilkinės ir olandiškos vištos. Kas labai norėjo turėjo galimybę  patys savarankiškai išsikepti kiaušinienę, vaišinomės ką tik išvirta mėtų arbata pagardinta suneštų bičių medumi.  Sotūs ir laimingi padėkoję Astai už viešnagę dalindamiesi įspūdžiais pasukome link namų.

 

Parašykite komentarą