Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Stalo žaidimų popietė

 Kovo 27 dieną globos namų salėje vyko stalo žaidimų popietė. Ilgą laiką įvairūs stalo žaidimai laikyti aukštuomenės pramoga, puikiu  laisvalaikio praleidimo būdu. Visgi net ir dabar, vyraujant naujausioms technologijoms, stalo žaidimai neužleidžia pozicijų ir yra laikomi ne tik pramoga, bet ir nauda sveikatai.

 Globos namų gyventojai  į žaidimus žiūri rimtai, todėl laimėjimai ar pralaimėjimai jiems labai svarbūs. Laimėję jie džiaugiasi, stengiasi ir kiti kartą pasiekti tiek pat ar net daugiau, nors žinome, kad laimėta galbūt dėl atsitiktinumo. Visgi mokomi paisyti taisyklių, gyventojai skatinamai laikytis disciplinos, sulaukti savo eilės, išklausyti ir gerbti kitą. Stalo žaidimai suteikia galimybę nors trumpam atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių ir pasinerti į nuotykius. Akimirksniu galima tapti lobių ieškotoju, keliautoju, bankininku ar kitokiu žaidimo personažu. Tai padeda atsipalaiduoti, nukreipti mintis nuo darbų ir rūpesčių. Žaidžiant ne tik įdomiai, bet ir naudingai praleidžiamas laikas. Stalo žaidimai lavina atmintį, skatina strategiškai mąstyti. Žinoma, šių gebėjimų ugdymas priklauso nuo žaidimo tipo. Vieni labiau orientuoti į strategiją, kiti – atminčiai lavinti, o kiti – į kognityvinius gebėjimus. Tyrimai rodo, kad stalo žaidimai turi didelį teigiamą poveikį psichinei sveikatai. Pavyzdžiui, reguliariai žaidžiant stalo žaidimus, sumažėja tikimybė susirgti demencija ir Alzheimerio liga, taip pat tokie žaidimai mažina depresiją. Gyventojai aktyviai įsitraukė į žaidimus, stengėsi laimėti, vieni kitiems patarinėjo, reiškė džiaugsmo emocijas. Išbandę visus žaidimus vaišinosi, kava, arbata dalinosi patirtais įspūdžiais.

 

Parašykite komentarą