Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

2019 metų Joninės

 Naktį iš birželio 23 į 24 d., maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis  t.y. vasaros saulėgrįža, yra švenčiamos Jonìnės. Šios šventės ištakos – pagoniška Rasų šventė, dėl krikščionybės įtakos vėliau sutapatinta su Jono Krikštytojo gimimo diena.

 Birželio 25 dieną globos namų kieme, vyko gražiausia vasaros šventė – Joninės. Jos metu yra minimi Jonai ir Janinos, tad ir mūsų susirinkęs gausus būrys, sveikino savo Joną, Janinas bei Rasas, linkėjo jiems geros sveikatos, laimingų ir saulėtų dienų. Visgi ši  šventė viena iš mistiškiausių švenčių, kuri ,,persipina“ su įvairiausiais papročiais bei tradicijomis, su daugybe prietarų bei spėjimų. Tad mes taip pat paisėme kai kurių tradicijų šventės metu, t.y. ieškojome paparčio žiedo, būrėme iš įvairių žolelių, žaidėme įvairius žaidimus, šokome, vaišinomės ,,Joninių“ vaišėmis.  Joninės graži, linksma ir nuotaikinga vasaros šventė, todėl kasmet ji mūsų labai laukiama.

 

Parašykite komentarą