Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Pyragas Lietuvos gimtadieniui

 Jau antri metai, kaip vasario 16 dieną Plungės kultūros centras organizuoja bendruomenines vaišes „Pyragas Lietuvos gimtadieniui“. Šiame renginyje dalyvavo ir Stonaičių globos namų bendruomenės nariai.Šiai šventei ruošėmės dvi dienas. Susirinkę ir pasitarę, nusprendėme gaminti pyragą „Tinginį“ su vaisiais.

Pirmąją dieną gaminome pyrago pagrindą. Vieni klientai smulkino sausainius, kiti plovė ir pjaustė džiovintus abrikosus. Virdami  šokoladinį glajų, klientai domėjosi, kaip gaminamas šokoladas ir kakavos gėrimas. Visas glajaus virimo procesas buvo smulkiai aptariamas, nes klientams iškilo papildomų klausimų: kodėl reikia cukrų su kakava sumaišyti, kodėl reikia ilgai virti ir daug kitų klausimų. Baigus virti glajų ir sumaišius visus produktus, pyragas padėtas atvėsti. Kitą dieną  paruoštą pyragą dekoravom: tirpinom skirtingų spalvų šokoladą, liejome ant pagaminto torto ir piešėm širdeles. Šventinio stalo papuošimui lankstėme iš popieriaus trispalves rožytes. Taip pasiruošę laukėme šventinės dienos.

 

 

 

 

Parašykite komentarą