Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Vasaros vaistažolių rinkimo popietė

Liepa – pats vasaros vidurys. Visas Stonaičių globos namų kiemas pakvipo liepomis. Vieną saulėtą dieną gyventojai susiorganizavo liepų žiedų rinkimą arbatai. Pasidėję kopėčias ir pasiėmę maišiukus rinko liepų žiedus, ruošėsi jas džiovinti arbatai. Arbatai rinko ne tik liepų žiedus, bet ir dilgėles, graikiško riešuto lapus, serenčių žiedus.

Liepos 9 dieną su gyventojais darėme vasaros vaistažolių ragavimo popietę. Popietės metu gyventojai buvo supažindinti su vaistažolėmis, jų kvapais, skoniais ir gydomosiomis savybėmis. Jos metu galėjo su rankomis patrinti vaistažolių lapelius  ir pajausti  jų skleidžiamą kvapą bei pasidaryti  arbatos iš norinčių vaistažolių . Popietės metu buvo ragaujama liepų, serenčių, melisos, šalavijų, juozažolės, anyžinio lofanto, dilgelių, graikiško riešuto lapų arbatų. Prie arbatos puodelių vyko nuoširdus bendravimas, gyventojai dalijosi savo žiniomis apie vaistažoles, o ko jau nežinojo, tikslinosi ir klausė.    

Parašykite komentarą