Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Velykinių puokščių ir margučių paroda

Margučiai- kiaušiniai, kurių lukštai išmarginti dažant įvairiomis technikomis ar raižant. Vienas Šv. Velykų simboliu. Margučių darymas – Europos tautodailės sritis. Meniškas kiaušinio lukšto marginimas, glaudžiai susijęs su kulto apeigomis. Joje matome tapybinius ir grafinius elementus, kartais jie glaudžiai susiję, kartais gi vienas ar antras iš tų dviejų elementų yra labiau išplėtotas – dominuojąs.

Šių metų balandžio septintos dienos rytą globos namų gyventojai, su gera nuotaika rinkosi į salę marginti kiaušinių ir pasidaryti po velykinę puokštę. Darbuotojai parūpino gyventojams reikalingas ekologiškas žaliavas, puokščių darymui ir margučių marginimui. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti po užsiėmimą: marginti kiaušinį, ar pasidaryti velykinę puokštę. Visi linksmai nusiteikę ir nuoširdžiai padirbėję bendromis jėgomis pasipuošėme velykinį stalą. Ant stalo sudėjome padarytas širdžiai mielas velykines puokštes ir nudažytus margučius. Parodos metu visi norintys galėjo ateiti į salę pasigrožėti gyventojų sukurtomis kompozicijomis ir numargintais margučiais. Po parodos vyko visų laukiama diskoteka.

 

Parašykite komentarą