Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Stalo žaidimų popietė

Stalo žaidimai užėmė gana svarbią vietą  visuomenėje. Žaidimų  yra labai daug ir įvairių, sukurtų skirtingoms amžiaus grupėms, reikalaujančių skirtingų žaidėjo savybių (strateginis mąstymas, diplomatiniai sugebėjimai, rankų miklumas, kūrybiniai gebėjimai) ir naudojančių skirtingus žaidimo komponentus. Visgi net ir dabar, vyraujant naujausioms technologijoms, stalo žaidimai neužleidžia pozicijų ir yra laikomi ne tik pramoga, bet ir nauda sveikatai.

Spalio 15 dieną vyko stalo žaidimų popietė. Globos namų gyventojai  į žaidimus žiūri rimtai, todėl laimėjimai ar pralaimėjimai jiems labai svarbūs. Popietės metu gyventojai supažindinami su žaidimo taisyklėmis, skatinamai laikytis disciplinos, sulaukti savo eilės, išklausyti ir gerbti kitą. Stalo žaidimai suteikia galimybę nors trumpam atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių ir pasinerti į nuotykius. Žaidimai padeda atsipalaiduoti, nukreipti mintis nuo darbų ir rūpesčių. Žaidžiant ne tik įdomiai, bet ir naudingai praleidžiamas laikas. Stalo žaidimai lavina atmintį, skatina strategiškai mąstyti. Tyrimai rodo, kad stalo žaidimai turi didelį teigiamą poveikį psichinei sveikatai. Pavyzdžiui, reguliariai žaidžiant stalo žaidimus, sumažėja tikimybė susirgti demencija ir alzheimerio liga, taip pat tokie žaidimai mažina depresiją. Gyventojai aktyviai įsitraukė į žaidimus, stengėsi laimėti, vieni kitiems patarinėjo, reiškė džiaugsmo emocijas.

 

Parašykite komentarą