Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

2022 metų Joninės

Jonìnės švenčiamos birželio 24 d., taip pat naktį iš birželio 23 į 24 d., maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis  t.y. vasaros saulėgrįža. Šios šventės ištakos Lietuvoje – Rasos šventė, neretai vadinama daugiskaita (Rasos). Po krikšto ši šventė susieta su šv. Jono Krikštytojo gimimo diena.

Joninės graži vasaros šventė ir kasmet labai laukiama mūsų gyventojų. Kadangi visą savaitę gamta mums nešykštėjo gražių, šiltų, saulėtų dienų, birželio 23 dieną visi skubėjo į kiemą švęsti šios gražios vasaros šventės. Joninės – šv. Jono diena, tą dieną yra paplitęs paprotys sveikinti Jonus ir Janinas, todėl ir mes pasveikinome savo Jonus, Janinas bei Rasas, linkėjome jiems geros sveikatos, laimingų ir saulėtų dienų. Kadangi  ši  šventė persipina su papročiais bei tradicijomis, su daugybe prietarų bei spėjimų, tad ir mes taip pat dalį tradicijų laikėmės šventės metu, t.y. ieškojome paparčio žiedo, būrėme iš įvairių žolelių, žaidėme įvairius žaidimus, šokome liaudies šokius, vaišinomės gausiomis ,,Joninių“ vaišėmis.

 

Parašykite komentarą