Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

Susipažinimas su vaistažolėmis, jų rinkimo ir džiovinimo įpatybės

Persišaldžius dažnai prisiminame vaistažoles. Jos padeda kovoti su sloga, gerklės skausmu, gerina bendrą savijautą, užkerta kelią komplikacijoms. Vaistinių augalų, kurie veiksmingai kovoja su peršalimo ligomis, sąrašas išties stulbinantis.

Saulėtą liepos dieną  su grupele gyventojų susiruošėme į mišką susipažinti su vaistažolių įvairove ir jų gausa. Išvykos metu ne tik ieškojome – o ir radome – įvairių vaistinių augalų. Gamtos apsuptyje buvo kalbama apie mus supančias vaistažoles, jų rinkimo laiką, džiovinimo ypatybes, bei susipažįstama su jų kvapais, skoniais ir gydomosiomis savybėmis. Išvykos metu gyventojai trynė tarp pirštų vaistažolių lapelius, uostė jų skleidžiamą kvapą. Visi pasirinko sau patinkančiu vaistažolių iš kurių darysis grįžę namo arbatą. Parvykę namo  gyventojai ruošė arbatas iš liepų žiedų, takažolės, mėtų, melisos, šalavijų, krapų, medetkų, agurklės. Gerdami arbatą gyventojai dalijosi savo žiniomis apie vaistažoles, o ko jau nežinojo, tikslinosi ir klausė darbuotojų. Visi  džiaugėsi popiete ir vaistažolių gausa, kurias galės gerti ir prisiminti kvapnias vasaros akimirkas.

Parašykite komentarą