Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

ŠV. VALENTINO ŠVENTĖ

Kiekvienais metais švenčiame šv. Valentino dieną. Tiems, kuriuos mylime, dovanojame gėlių, saldainių ir visokių niekučių. Į Lietuvą šv. Valentino diena atėjo visai neseniai, po Nepriklausomybės paskelbimo, tačiau pasaulyje ji buvo švenčiama seniai.Manoma, kad Valentinas buvo krikščionių vyskupas ir kunigas. Romos katalikų bažnyčioje iki 1969 m. Šv. Valentino diena buvo švenčiama vasario 14 d. Kankinio Valentino gimimo diena bei metai nėra žinomi, tačiau, pagal Katalikų Enciklopediją, Valentinas gyveno III amžiuje Imperatoriaus Klaudijo antrojo laikais.

Vasario 14 – os dienos saulėtą, bet šaltą popietę, Stonaičių socialinės globos namų salėje šventėme ir mes Šv. Valentino dieną. Gyventojai nuo pat ankstyvo ryto ruošėsi šventei, repetavo išmoktas dainas apie meilę, pripūtė raudonų balionų, jaudinosi, kad viskas pavyktų sklandžiai. Renginio pradžioje gyventoja Ona Jonauskienė supažindino visus susirinkusiu su Šv. Valentino istorija. Dainas apie meilę išmoko ir padainavo keturios poros, ir vienas vyrukas tai yra: Nerijus Gelžinis ir Renata Benėtaitė padainavo dainą  grupės ,,Dinamika – Šoksime mes gatvėje po meilės lietumi‘‘, Rasa Jokubaitytė ir Alvydas Jonušas padainavo dainą Ingos Valinskienės ,,Ugnis ir ledas“, Onutė Jonauskienė ir Žilvinas Butkus padainavo dainą Paulio Stalionio ir Irmos Jurgelevičiūtės ,,Saulės laikrodžiai“, Svetlana Maikova ir Valius Černauskis padainavo dainą grupės ,,Miledi – mėlynos žibutės“ ir Vytautas Kubilius sudainavo Ruslano Kirilkino dainą ,,Aš tavo mergytė‘‘. Visi gyventojai pasirodė puikiai, labai patiko nemokamas koncertas salėje sėdintiems ir besiklausantiems žiūrovams, plojo kiti net atsistoję. Po gražių dainų išjudinome salę ir į jungėme į žaidimus susijusius su meile.  Gyventojai noriai žaidė žaidimus, juokėsi, patiko visiems šventė. Visiems dalyvavusiems įteikėme po mažą dovanėlę. Šventę užbaigėme labai laukta diskoteka.

Parašykite komentarą