Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

ADVENTAS

Adventas (lot. adventus – atėjimas) – susikaupimo, apmąstymų, pasiruošimo Kristaus atėjimui metas, trunkantis beveik mėnesį. Jis prasideda nuo sekmadienio, artimiausio Šv. Andriejaus dienai (lapkričio 30-ajai), ir baigiasi gruodžio 25- ąją, per Kalėdas.

Vieną gruodžio dienos popietę mūsų namų gyventojai rinkosi į Advento šventę. Advento laikotarpiu nuo senų senovės buvo laikomasi rimties bei susikaupimo, tad ramioje bei jaukioje aplinkoje, kaip to paisė mūsų senoliai, pakalbėjome apie Advento kilmę jos papročius, tradicijas. Popietės metu dalyviai prisiminė kada tiksliai prasideda adventas, aiškinosi kokios yra svarbiausios advento tradicijos bei kokie to laikotarpio mitybos ypatumai, buvo aptarta kaip adventą minėjo mūsų senoliai. Šiuo mistiniu laikotarpiu daug egzistavo, o ir iki šiol išlikę, burtų bei prietarų. Norintys sužinoti savo ateitį galėjo tą dieną išsiburti, taip pat išgirsti ir įsiminti kokius prietarus nevalia tą dieną nepaisyti. Tą popietę prie gausaus vaišių stalo gan ilgai netilo šurmulys aptariant paslaptingiausią ir mistiškiausią metų laikotarpį – Adventą.

Parašykite komentarą