Mano vyriausybė

Ministrė Pirmininkė         Vyriausybės kanceliarija         Ministerijos         Įstaigos         E. pilietis         Neįgaliesiems         EN

BINGO

Bingo tai visame pasaulyje labai populiarus ir daugumos mėgstamas žaidimas, sutraukiantys didelį žmonių susidomėjimą. Šio žaidimo užuomazgos atsirado Italijoje XVI amžiaus viduryje. Šis žaidimas prasidėjo kaip paprasta loterija, kurioje buvo išbraukomi tam tikri skaičiai. Vėliau žaidimo tapatybė kito jam plintant į kitas šalis. Maždaug XVIII amžiaus viduryje įgyvendintas pirmasis modernaus dizaino Bingo.

Skaityti toliau

Sausio 13-osios paminėjimas

Kiekvienos tautos istorijoje yra datų, kurių reikšmės, svarbos nesumažina bėgantis laikas. Lietuvių tautai viena tokių datų – 1991 sausio 13 – oji (Laisvės gynėjų diena). Tą dieną sovietinė okupacinė kariuomenė pabandė jėga pasmaugti Lietuvos norą gyventi laisvai ir nepriklausomai. Lietuvių tautos laisvė išpirkta beginklių televizijos bokšto gynėjų krauju. Jie parodė nepaprastą ryžtą ir pasiaukojimą, ginant šventą savo tėvų žemę.

Skaityti toliau

LAISVĖS ŽIBINTAI

Š.m. sausio 12 d. globos namuose vyko edukacija „Laisvės žibintai“. Jos metu gyventojai puošė žibintus, skirtus Sausio 13-osios dienos paminėjimui. Visi labai stengėsi kuo gražiau padekoruoti žibintus, prisimintos aukos, praradusios gyvybę už mūsų laisvę.

Naujametinė šventė

Mes visi žiemą įsivaizduojam spaudžiant lediniam šaltukui, o aplink kiek tik užmato mūsų akys, žemę dengia baltas sniegas, kai žengus pro duris veidą suvilgo žvarbiai gaivus žiemos speigas, o po kojomis, maloniai girgžda sniegas. Šitoks žiemos paveikslas mus visada nuteikia šventiškai. Visas šis šventinis laikotarpis, trunkantis paskutinį metų mėnesį, visada mus ,,priverčia“ jaustis pakiliai. Ir rodos jog viskas aplink mus alsuoja laukimu bei stebuklu.

Skaityti toliau

Šv.Kūčios

Kaip ir kiekvienais metais, ne išimtis ir šiemet ,visa globos namų bendruomenė sėdo prie bendro Šv.Kūčių stalo.Pirmiausia vieni kitiems padėkojome, už gražų tarpusavio bendravimą, be didesnių pykčių, pagalbą vienas kitam, tarpusavio supratimą. Palinkėjome, kad kiti metai būtų geri, ir, kad mūsų gretos nemažėtų. Dar palinkėjome, toliau visiems gerai sutarti, be pykčių ir barnių, ir žinoma … Skaityti toliau

STONAIČIŲ SOCIALINĖS GLOBOS NAMŲ GYVENTOJŲ DARBELIŲ PARODĖLĖ

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais gruodžio mėn. 14 dieną Stonaičių socialinės globos  namų  salėje  vyko   gyventojų darbelių  paroda. Ši paroda – tai visų metų padaryti darbai: nėriniai, siuviniai, odos ir popieriaus plastikos darbeliai bei piešiniai. Visi darbelių autoriai kruopščiai dėliojo savo darbelius, džiaugėsi pagyrimais ir paskatinimais. 

ADVENTAS

Adventas (lot. adventus – atėjimas) – susikaupimo, apmąstymų, pasiruošimo Kristaus atėjimui metas, trunkantis beveik mėnesį. Jis prasideda nuo sekmadienio, artimiausio Šv. Andriejaus dienai (lapkričio 30-ajai), ir baigiasi gruodžio 25- ąją, per Kalėdas.

Skaityti toliau

Draugo diena

Kiekvienais metais yra minima ,,Draugo diena“, todėl ir mes Stonaičių socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai nutarėme paminėti šią dieną. Būrys gyventojų, kas dviese, kas po vieną susirinko į popietę atšvęsti draugo dienos.

Skaityti toliau

KALĖDŲ EDUKACIJA

Kaip ir visas pasaulis, taip ir mes laukiame Kalėdų. O Kalėdoms reikia ruoštis. Todėl lapkričio 16 d. vyko kalėdinių papuošimų edukacija. Iš pradžių ant paruoštų eglės karkaso ruošinukų klijavome burbuliukus, spinduliukus. Vėliau iš popieriaus darėme Kalėdų senelius,žibintus, lašiukus, karpėme snaiges. Padarytais darbeliais puošėme globos namų bendras erdves. Darbo metu visi buvo kupini Kalėdinės nuotaikos, svajonių ir planų. … Skaityti toliau

HELOVYNAS

Helovynas daugelyje Vakarų šalyse yra švenčiamas nuo seno. Senovės keltai, gyvenę prieš du tūkstančius metų, lapkričio pirmąją dieną šventė Naujuosius metus. Naujųjų metų išvakarėse – spalio 31-ąją, keltai persirengdavo: užsidėdavo žvėrių galvų iškamšas, apsimuturiuodavo žvėrių kailiais, mat nenorėdavo, kad į pasaulį sugrįžusios dvasios juos atpažintų. Stengdamiesi, kad dvasios jų neapsėstų, persirengėliai triukšmaudavo kiek įmanydami.

Skaityti toliau